Novinky a rady

grilování
Štítky:
 • Zdravá strava

11 nejčastějších chyb při grilování

Alespoň jedno grilování si v létě užije téměř každý. Téměř každý se ale také dopustí alespoň jedné grilovací chyby. Pojďte se s námi podívat na to, jaké chyby se dělají nejčastěji a hlavně - jak jim předejít.

Číst více
tuňáková
Štítky:
 • Zdravá strava

10 pomazánek, které si zamilujete

Pomazánky jsou ideální na svačinky i rychlé večeře. Výživné, rychlé a chutné. A nikdy vás nebudou nudit. Můžete si je připravit na sto způsobů, ale my vám dnes naservírujeme alespoň 10 ověřených (rozumějte poctivě ochutnaných) receptů.

Číst více
Rajče bazalka
Štítky:
 • Novinky

Představujeme nové Raciolky rajče a bazalka

Máme velkou radost, že vám můžeme odhladit další novinku! Stávající řadu jogurtových, sýrových a mléčnokakaových Raciolek jsme totiž rozšířili o Raciolky s rajčaty a bazalkou.
Pokud znáte naše kolečka Freestyle, možná už trochu tušíte, jak budou chutnat.

Číst více
microgreens
Štítky:
 • Zdravá strava

Objevte microgreens - pěstování zvládne každý

Svou malou zahrádku teď může mít doma opravdu každý - je to díky microgreens, neboli mikrobylinkám, které nejsou náročné na prostor ani péči a přitom mají spoustu benefitů.
Existuje mnoho různých druhů, mezi nejoblíbenější patří například řeřicha, rukola nebo ředkvičky. Od vyklíčení se sklízí zhruba za 2 týdny, ve fázi, kdy se objeví první lístečky. V této podobě mají mikrobylinky něco mezi 2,5-5 cm a mají opravdu intenzivní chuť, která je srovnatelná s větší zeleninou. Kromě toho obsahují mnoho vitamínů a dalších živin a právem jsou považovány za superfood.

Číst více
podniková prodejna
Štítky:
 • Zdravá strava
 • Novinky

Podniková prodejna

V únoru jsme otevřeli naši Racio prodejnu! Najdete v ní kompletní sortiment Racio produktů a také kilová balení nedokonale máčených chlebíčků – na chuti jim to neubírá a jsou za skvělou cenu! Navíc budeme nabízet i ochutnávku některých z novějších výrobků – nyní to jsou Minirolky čočka. Na vaši návštěvu se budeme těšit od pondělí do pátku mezi 14-17 hodinou. Najdete nás v areálu naší firmy, na adrese Národních hrdinů 3146, Břeclav. Prodejna se nachází v přední části budovy, směrem k veřejnému parkovišti - stejně jako například prodejna Vinařských potřeb, ale na rohu blízko řeky, u průjezdu.

Číst více
Mini Rolky - čočka
Štítky:
 • Zdravá strava
 • Novinky

Luštěniny jako tajný zdroj krásy

Pod pojmem luštěniny si mnozí představí hrachovou kaši nebo bílé fazole, které museli jíst se zapřením ve školní jídelně. Luštěnin však existuje velké množství druhů. Kromě klasické čočky, hrachu a fazolí do našich jídelníčků čím dál častěji proniká například také cizrna nebo mungo.

Číst více
ovoce a zelenina
Štítky:
 • Zdravá strava

5 tipů, jak jíst dostatek ovoce a zeleniny i v zimě

V zimním období je obzvlášť potřeba dodávat tělu dostatek vitamínů z ovoce a zeleniny. Paradoxně ale na tyto plody míváme menší chuť a sníst dostatečné množství tak může být docela oříšek. Poradíme vám, jak si vše zjednodušit.

Číst více
8
Štítky:
 • Zdravá strava
 • Výživa dětí

10 tipů na snadné svačinky s Racio

Tipů na rychlé a jednoduché svačinky není nikdy dost. Máme pro vás hned 10 nápadů, na čem si s našimi chlebíčky můžete pochutnat. Jisté je, že výrobky Racio jsou přímo stvořeny být součástí zdravého životního stylu. Je to díky kvalitním ingrediencím a jednoduchému složení. To, že mají dlouhou trvanlivost a nejsou náročné na skladování je už jen třešnička na dortu. Tak až vám zase dojde inspirace, zkuste některou z těchto 10 jednoduchých svačinek!

Číst více