Novinky a rady

Mini rolky cizrna & hrášek
Štítky:
  • Novinky

Představujeme nové Mini rolky cizrna & hrášek

Mezi oblíbené Racio Mini rolky přibyl nový druh – tentokrát jsme vsadili na skvělou kombinaci cizrny a hrášku a věříme, že si je zamilujete na první ochutnání.

Číst více
potraviny
Štítky:
  • Zdravá strava

Potraviny, které vám zlepší náladu

Chybějící sluneční paprsky, chladné počasí - zima nebývá zrovna nejveselejším obdobím roku. Věděli jste ale, že pokud do jídelníčku zařadíte ty správné potraviny, můžete dobrou náladu podpořit? Poradíme vám, jak na to. Než se pustíme do konkrétních potravin, které vaší náladě pomohou, pojďme se podívat na několik základních tipů.

Číst více
10 tipů
Štítky:
  • Zdravá strava

10 tipů na snadné a rychlé slavnostní pohoštění

Prosinec s sebou přináší sváteční atmosféru, mnoho pohodových setkání a pravděpodobně také pár neočekávaných návštěv. Tak jako tak se vám určitě bude hodit několik tipů na snadné dobroty, které vykouzlíte z Racio výrobků (protože ty můžete mít v šuplíku dlouhodobě a budou stále skvělé).

Číst více
foto Karolína Ryvolová
Štítky:
  • Body shaming

Body shaming je fenomén této doby, především v on-line prostředí je tato šikana bohužel běžná

Když jsem před 10 lety začal dělat přednášky po školách a jedním z témat byla šikana, vůbec by mě nenapadlo, jak rozšířený je to problém, především pak mezi mladšími lidmi. Když se děti svěřovaly s tím, jakou šikanu musí každodenně snášet, všiml jsem si, že nejčastěji je to kvůli vzhledu.

Číst více
foto - Karel Kantor
Štítky:
  • Body shaming

Roky jsem si myslela, že vypadám jako kostlivec

Body shaming ani zdaleka nemíří pouze na lidi s nadváhou. Jsem živým důkazem toho, že terčem šikany může být člověk postavy spíše hubenější. Proto jsem se také zapojila do kampaně #MojeTeloMojeRacio. Informování o tomto problému je totiž prvním krokem k jeho řešení.

Číst více
10944325ultrahighm
Štítky:
  • Zdravá strava

Jak správně zorganizovat lednici, aby vám potraviny déle vydržely

Správně zorganizovaná lednička zajistí, že vám potraviny déle vydrží a pomůže vám šetřit peníze.
Máme pro vás hned 10 tipů, které můžete aplikovat klidně hned!

Číst více
Tereza Nachtigal
Štítky:
  • Body shaming

Se zákeřnými komentáři se setkávám každý druhý den

S body shamingem se setkala spousta lidí. Ať už v reálním životě, nebo v anonymizovaném prostředí sociálních sítí na internetu. V Raciu jsme se proti této formě šikany rozhodli bojovat a proto jsme spustili kampaň #MojeTeloMojeRacio, ve které na nebezpečí body shamingu upozorňujeme. A také přinášíme příběhy známých osobností, které mají s body shamingem osobní zkušenosti. Přečtěte si, jak se na tento problém dívá Tereza Nachtigal známá jako Pipinění.

Číst více
1333-shutterstock1693992556m
Štítky:
  • Body shaming

Body shaming pěstují i některé pohádky a reklamy

Body shaming je druh šikany, který je v naší společnosti rozšířenější víc, než se na první pohled může zdát. Proto jsme spustili kampaň #MojeTeloMojeRacio, v níž na nebezpečí body shamingu upozorňujeme. Petra Vaníčková pracuje jako školní psycholožka na střední škole v Jihlavě. Jak tento problém vidí odborník? Kde všude se s body shamingem setkáme a jak mu čelit?

Číst více