Novinky a rady

summer-g4d8331b691280

Jaké potraviny zařadit do letního jídelníčku

Tápete, jak by měl vypadat váš jídelníček v létě, abyste se cítili dobře a zároveň dávali svému tělu vše, co potřebuje? Poradíme vám s tím.

Letní jídelníček má svá specifika, ale většina lidí si zrovna toto období užívá – přirozeně totiž volíme lehčí jídla, která se dobře tráví a nezatěžují metabolismus. Jídelníček by měl být založený zejména na spoustě čerstvého ovoce a na zelenině, která dodá tělu potřebné vitamíny.

Rozhodně není dobré v teplém počasí jídla vynechávat. Sáhněte ale po pokrmech, které vám udělají dobře.

Číst více
metabolismus

7 tipů, jak nastartovat metabolismus

Hledáte způsoby, jak zrychlit svůj metabolismus? Máme pro vás 7 tipů, které vám s vaším spalováním pomohou.

Číst více
Jak se vyznat ve složení výrobků

Jak se vyznat ve složení výrobků – čtěte obaly správně

Jakmile se začnete více zajímat o svou stravu a o to, jaké živiny svému tělu dopřáváte, jako první krok se všude dočtete, že je třeba začít kontrolovat složení potravin ve vašem jídelníčku. Z počátku vám to může připadat zdlouhavé, ale věřte, že během pár týdnů se už budete orientovat mnohem lépe a navíc si najdete spoustu oblíbených výrobků, u kterých už budete mít jistotu, že vám složení vyhovuje.
Jak se tedy ve složení výrobků vyznat? Pomůžeme vám s tím.

Číst více
family-g664b66fa21280

7 tipů, jak přestat plýtvat jídlem, ušetřit a pomoci přírodě

Plýtvání potravinami je v naší společnosti stále větší problém. V České republice připadá na 1 osobu 50 – 80 kilogramů zbytečně vyhozeného jídla. Typická česká domácnost by omezením plýtvání mohla ročně ušetřit až 8 000 Kč.

Číst více
logo Klasa
Štítky:
  • Zdravá strava

Ocenění KLASA - co o něm potřebujete vědět

Kdo by neznal tradiční logo KLASA. Podle průzkumů je značka kvality KLASA v podvědomí více než 80 procent zákazníků, třetina z nich ji pro výjimečnou kvalitu oceněných produktů přímo vyhledává. Věděli jste ale, že toto ocenění je uděleno jen těm nejkvalitnějším potravinářským a zemědělským výrobkům?

Číst více
Vím co jím
Štítky:
  • Zdravá strava

Co znamená označení "Vím, co jím"?

Možná jste si všimli, že na přední straně vybraných produktů Racio najdete logo Vím, co jím. To označuje potraviny, které svým složením splňují přísně definovaná nutriční kritéria a přispívají tak ke zdravému životnímu stylu. Díky jednoduchému označení se spotřebitelé lépe orientují v nabídce a mohou se snadněji rozhodnout pro nutričně vyváženou potravinu bez dlouhého studování.

Číst více
Šťastný život bez lepku
Štítky:
  • Zdravá strava
  • Výživa dětí
  • Novinky

Publikace Šťastný život bez lepku

Odborná publikace, kterou vydalo Sdružení celiaků ČR, obsahuje unikátní sbírku příběhů, které popisují nesnadnou a mnohdy zdlouhavou cestu k určení správné diagnózy celiakie. V ČR žije více jak 30 000 celiaků a zhruba dvě třetiny tvoří ženy. Odhaduje se, že je u nás diagnostikována stále přibližně jen čtvrtina nemocných.

Číst více
Rainforest_Alliance

Certifikace Rainforest Alliance – co to vlastně je?

Rainforest Alliance je nezisková organizace, která vznikla již v roce 1987 v New Yorku. Jejím cílem je normalizovat zodpovědné podnikání, zachovat biodiverzitu, chránit životní prostředí a lidská práva pracovníků. Tyto aspekty získávají s postupem času na ještě větší důležitosti.

Číst více