Časté dotazy

Dotazy na lepek

Jsou RACIO výrobky vhodné pro bezlepkovou dietu?
Výrobky označené jako bez lepku jsou vhodné v rámci diety stanovené lékařem.

Jaký max. obsah lepku mají RACIO výrobky označené jako bezlepkové?
Podle nařízení ES 41/2009 můžou být výrobky označena jako „bez lepku", pokud výrobek obsahuje do 20 mg lepku/kg výrobku. Toto nařízení splňujeme, podle pravidelných rozborů, které si necháváme dělat v akreditované laboratoři, jsme nikdy nepřesáhli hranici 1,5 mg lepku/kg výrobku.

Proč není hodnota obsahu lepku absolutně nulová?
Při tvorbě zákona se berou do úvahy vědecké poznatky o tom, jaké dávky lepku při dlouhodobém používání nezpůsobují těžkosti, stejně jako reálné možnosti pěstování plodin a výroby potravin. Kontaminaci obilninami obsahující lepek není možné 100% vyloučit už při pěstování, dále při čištění a mletí surovin, při přepravě, při samotném zpracování.

Informace o společnosti

Je RACIO opravdu česká firma, když je na výrobku napsán původ výrobku odjinud?
RACIO je stále zcela česká firma ve vlastnictví původních zakladatelů. Firma sídlí v Břeclavi na jižní Moravě. V tomto závodě se vyrábí pufované chlebíčky. Protože ale chceme nabízet komplexnější sortiment trvanlivého pečiva a zdravé výživy, dovážíme ze zahraničí i další výrobky, které mají tradiční původ v Holandsku, Německu, Anglii a dalších zemích. Za kvalitu těchto výrobků se zaručujeme, dáváme na ně naši značku, a to je ten důvod, proč na výrobku RACIO můžete najít jako zemi původu Německo.

Je možno nakoupit přímo u firmy RACIO coby výrobce?
Ano, můžete využít našeho eshopu. Je zde možnot ovšem nákupu pouze po baleních. Bohužel není v našich silách provozovat zásilkový prodej po kusech. Máme ovšem mnoho partnerů, kteří naše produkty prodavájí na internetu po kusech. Odkaz na prodejnu naleznete u jednotlivých výrobků na webu.

Nemůžu sehnat některý z vašich výrobků, co mám dělat?
Na webu přímo u daného výrobku naleznete informaci, ve kterém mezinárodním řetězci ho seženete. I tak se vám ale může stát, že přímo v Albert/Tescu atd. u vašeho domu výrobek nebude, protože jednotlivé řetězce mají několik úrovní velikostí prodejen a ne všude mají všechno. Další možností je nakoupit přes internet, odkaz na prodejnu naleznete také u výrobku. Pokud ale chcete nakupovat v klasické kamenné prodejně, napište nám na info@racio.cz,  kde bydlíte a co hledáte a my vám poradíme prodejnu ve vašem okolí.

Věrnostní klub

Věrnostní klub – co je v dárkové krabici?
V krabici jsou vždy aktuální výrobky a novinky na ochutnání. Počet výrobků je různý podle jejich velikosti, většinou se pohybuje kolem 10 ks. Pokud máte nějaké zdravotní omezení, můžete napsat své přání do poznámky k objednávce (bez lepku, bez mléka apod.)

Věrnostní klub – co mám stříhat z obalů a zasílat?
Z obalů se vystřihují čárové kódy, vše ostatní jsou jen upoutávky na věrnostní klub.

Věrnostní klub - z jakých výrobků můžu vystřihovat čárové kódy?
Do věrnostního klubu jsou zahrnuty všechny výrobky, které mají na obale značku RACIO. Tedy i výrobky, kam se vzhledem k prostoru upoutávka na klub nevešla, ale ne výrobky, které se u nás sice vyrábí, ale nesou značku některého z řetězců.

Věrnostní klub – jak se mám přihlásit na webu?
Z nabídky v menu na horní liště zvolte možnost "Přihlásit se". Zadejte svůj e-mail a heslo.

Věrnostní klub – kde na webu najdu stav svého konta?
Po přihlášení ke svému účtu uvidíte stav konta v sekci Můj profil po pravé straně.