Základem zahřátí je dynamická sportovní aktivita, která rozhýbá a prokrví celé tělo a připraví lidský organismus na další výkon. Ideálním cvičením je proto krátké, pěti až deseti minutové rozklusání nebo mírný běh. Dalšími cviky, které komplexně připraví celé tělo, jsou například jumping jacks nebo mountain climbers.

  1. Ve výchozí pozicí jsou ruce opřené o žebřiny, záda v rovné pozici, nohy v mírném stoji rozkročném. V rychlém sledu zvedáme jednu a druhou nohu do vzduchu co nejvýše tak, jak je nám to pohodlné. Cvik provádíme 20 vteřin v co nejrychlejším tempu, 15 vteřin odpočíváme a zopakujeme třikrát pro co nejlepší zahřívací účinek.
  2. Začínáme ve stoji vzpřímeném s pažemi připaženými k tělu. Skokem přejdeme do stoje rozkročného společně s tím, že ruce zvedneme k uším. Cvik opakujeme 10 x za sebou ve třech sériích s 15 vteřinovou pauzou na vydechnutí.
  3. Potom pokračujeme dynamickými protahovacími cviky. Neměli bychom zapomínat vedle svalů ani na klouby, jejich procvičením aktivujeme kloubní maz, který brání opotřebení chrupavky.
  4. Postavíme se bokem v dostatečné vzdálenosti vedle žebřin, kterých se pevně chytíme a zajistíme si tak stabilitu. Zvedneme mírně jednu nohu a napnutou ji zvedáme do strany v takovém rozsahu, který je nám příjemný. Opakujeme 10x na každou stranu po třech cyklech s patnáctivteřinovou přestávkou.
  5. Stoupneme si bokem k žebřinám, kterých se držíme a zajišťují nám stabilitu a rovný postoj a kmitáme nejprve jednou, poté druhou nohou zepředu dozadu. Cítíme, jak se nám postupně uvolňuje kyčelní kloub. Cvičíme 10 opakování na každou nohu, zopakujeme třikrát s pravidelnými přestávkami po 15 vteřinách.
  6. Stoupneme si do vzpřímeného stoje a srovnáme ramena. Začneme kmitat rukou tak, že pohyb vychází z ramenního kloubu.
  7. Pokud nám to rozsah dovolí, vyzkoušíme s rovnými rameny vytvářet paží kruhy, které vychází z ramenního kloubu. 

Opakujeme na každou stranu 15x.

To, že je člověk již dostatečně zahřátý, pozná jednoduše, orosí se mu čelo a začne se mírně potit, tělo tím signalizuje, že je mu teplo a je připravené na další náročnější výkony.