Léto je časem prázdninových dobrodružství, objevování a odpočinku. Jak si to vše užít s celou rodinou bez starostí?

Plánujte dobředu

Staré moudro praví, že kdo je připraven, není překvapen. Naplánujte si v klidu dopředu, kam chcete vyrazit, s kým, na jak dlouho a co všechno v dané lokalitě chcete vidět. Zjistete si informace o dopravě, ceně vstupného a možnostech ubytování, pokud bude výlet trvat delší dobu. Prozkoumejte na mapách náročnost terénu a na cestovatelských webech nebo v místním průvodci se nechte inspirovat tipy na zajímavosti v okolí.

Myslete na všechny

S kým chcete výletovat? S partnerem, rodiči, dětmi? Nebo se všemi najednou? Každý z nich má svoje potřeby, které se můžou často lišit. Počítejte s tím už při vymýšlení a plánování výletu. Budou si mít děti kde odskočit na toaletu? Ujde babička celou cestu v pohodě? Promyslete i tyto praktické otázky.

I cesta může být cíl

Doprava na místo je skoro stejně důležitá jako výlet sám. Jakým dopravním prostředkem pojedete? A jak na dlouhé cestě zabavíte děti? Hlavně pro ně je totiž cestování často nepříjemné nebo nudné. Vyzkoušejte třeba audiopohádky, které jim po cestě pustíte. 

Energie pro malé i velké výletníky

I pokud chcete cestou někde zastavit na oběd, nepodceňujte především apetit mladších turistů. Mějte s sebou ideálně několik svačinek pro malé i velké účastníky výpravy. RACIO výrobky jsou tak lehoučké, že je unesou v batůžku i děti. Každý si tam může na výlet vzít svačinku, která mu chutná nejvíce.