Ocenění KLASA - co o něm potřebujete vědět

Proč vznikla značka KLASA
Značka Klasa chce spotřebitelům usnadnit orientaci a pomoci jim zvolit ty nejpoctivější a nejkvalitnější výrobky – výrobky, které svou kvalitou vynikají nad běžnými potravinami. Díky přísným standardům mají zákazníci jistotu, že s výrobky s logem KLASA neudělají chybu. Produkt zkrátka musí být jedinečný oproti ostatním podobným výrobkům na českém trhu.
Pro udělení tohoto prestižního ocenění je třeba splnit několik podmínek. Například musí být produkt před zažádáním již nějakou dobu dodáván na český trh. Zároveň může toto ocenění získat pouze výrobek, který byl vyroben v tuzemsku.

Logo KLASA

Logo Klasa uděluje ministr zemědělství spolu s poradní skupinou mimořádně kvalitním potravinám a produktům na tři roky. V průběhu této doby se pak musí výrobce snažit, aby si ocenění udržel. Výroba je kontrolována dozorovými orgány a zjišťuje se například, zda je výrobek dodáván s nezměněným složením a v odpovídající konzistentní kvalitě.
V případě splnění těchto podmínek může být po třech letech užívání logo prodlouženo. Pokud ale dojde k porušení, jako je například klamání spotřebitele, významná úprava složení či zavádějící deklarace výživových látek, je označení odebráno.
Logem KLASA se k začátku roku 2022 může chlubit 976 produktů od 267 českých výrobců. Je nám ctí, že mezi ně patří také naše Racio celozrnné rýžové chlebíčky.