Jak pěstovat microgreens?
Typicky se mikrobylinky pěstují ve speciální nádobě či misce s půdou. Kromě toho jim pak už stačí jen dostatek světla, vzduchu a samozřejmě také vody. A to nejlepší? Pěstovat je můžete po celý rok a tak je vám tato čerstvá zelenina nabitá vitamíny vždy k dispozici.

Speciální nádobu na pěstování microgreens najdete také v našem Racio klubu, kde ji můžete získat úplně zdarma. Jak to funguje? Za nasbírané čárové kódy z výrobků Racio získáváte body, které pak můžete vyměnit za dárky dle vlastního výběru.
Aby vám bylinky co nejdéle vydržely i po sklizni, je dobré je uložit do lednice, případně na jiné chladné a suché místo.
Na co microgreens využít?
Způsobů, jak si na nich pochutnat, vás určitě napadne spousta a téměř nikdy s nimi neuděláte chybu. Hodí se třeba na knäckebroty s pomazánkou (na fotce vidíte vajíčkovou pomazánku s microgreens ředkvičkami - dobrota!), do polévky, do salátů či do smoothies a připravíte z nich také skvělé pesto. Kromě toho že jsou zdravé a chutné, ještě navíc skvěle vypadají a jídlo krásně oživí.

Moc vám doporučujeme pěstování microgreens vyzkoušet. Věříme, že si je zamilujete a sami si vytvoříte svou soukromou zahrádku, ať už bydlíte kdekoli.