1. Pohyb a fyzická aktivita

Jedním z klíčových prvků zdravého životního stylu je pravidelná fyzická aktivita. I když venkovní cvičení může být v mrazivém počasí náročné, je spousta jiných možností. Vyzkoušejte různé vnitřní aktivity, jako je třeba joga, pilates, zajděte do klasické posilovny, nebo si jděte třeba zaplavat. Každý snaha se počítá - dokonce i to, když vystoupíte o dvě zastávky dříve a dojdete domů svižnou procházkou.

2. Dostatek kvalitního spánku

Spánek hraje klíčovou roli v regeneraci těla a posilování imunitního systému, a proto je třeba dbát na to, aby byl kvalitní a dostatečně dlouhý. Pokud se vám špatně usíná a často se budíte, snažte se vyvarovat používání telefonu před spaním a nesledujte televizi - zkrátka zkuste zablokovat všechno modré světlo. Ideální je naopak čtení knížky a další klidné aktivity, u kterých si skutečně odpočinete.

3. Vitamíny a minerály ve stravě 

Strava má na imunitu ohromný vliv. V zimních měsících se zaměřte na potraviny obsahující vitamíny C, D a zinek. Citrusové plody, brokolice, losos a ořechy jsou skvělým zdrojem těchto živin. Zahrňte do svého jídelníčku i různé druhy ovoce a zeleniny, které poskytují antioxidanty a podporují celkové zdraví.

4. Nezapomínejte na celozrnné produkty 

Celozrnné produkty, jako jsou třeba naše Racio knäckebroty, obsahují vlákninu, vitamíny skupiny B a minerály. Tyto složky jsou klíčové pro optimální fungování imunitního systému. Navíc navozují dlouhodobý pocit sytosti, což může být užitečné při kontrole hmotnosti, která také hraje roli v celkovém zdraví.

5. Nepodceňujte základní návyky 

Budování imunity je velmi komplexní záležitostí. Pomoci vám s tím mohou ale jednoduché návyky, které zaberou jen minutku - třeba pravidelné a důkladné mytí rukou, nebo pití dostatečného množství vody.

Přejeme vám, ať zimní měsíce přečkáte ve zdraví!