Co je iniciativa Vím, co jím 
Vím, co jím zastřešuje a rozvíjí globální iniciativu The Choices Programme v České republice. Tento program vznikl v roce 2007 na základě výzvy WHO a OSN. Tyto společnosti totiž upozornily na vybrané složky potravin, které při nadměrné konzumaci zvyšují riziko vzniku civilizačních chorob.

Cíle společnosti Vím, co jím 
Dlouhodobým cílem je zlepšit stravovací návyky v České republice, pomáhat s výběrem potravin vhodných pro zdravý životní styl a budovat povědomí o tom, že je třeba se o své zdraví starat. 

Kromě toho se ale společnost také snaží získat podporu odborné veřejnosti, především pak lékařů a odborníků v oblasti výživy a potravinářských technologií a rozšiřovat nabídku potravin vhodných pro zdravý životní styl. 

Jaké výrobky se mohou pyšnit logem Vím, co jím? 
Logo mohou získat potraviny, které  jsou svým nutričním složením vhodné pro zdravý životní styl,” uvádí na stránkách Vím, co jím.  Logo Vím, co jím a piju označuje ty potraviny, u nichž je:

·  Omezen obsah některých živin (nasycené mastné kyseliny, transmastné kyseliny, sůl, přidaný cukr)
·  Garantován obsah zdraví prospěšných živin (vláknina)
·  Omezen příjem energie.

Výrobky splňující tato kritéria musí projít nezávislým hodnocením, kterého se zúčastní akreditované laboratoře a certifikační společnosti, aby byla zajištěna maximální transparentnost i objektivita. V České republice je logem Vím, co jím označeno více než 400 produktů od 25 zapojených společností. 

Kritéria se pravidelně revidují dle nejnovějších trendů a vývoje v oblasti výživy. 

Vím, co jím a Racio 
U našich výrobků můžete najít logo Vím, co jím na Racio celozrnných chlebíčkách multigrain a Racio celozrnných chlebíčkách pšeničných. Můžete si na nich tak pochutnat bez dlouhého přemýšlení.