Co k svačině na výletě? Máme 10 tipů

Léto bývá plné výletů a dobrodružství – a ty si žádají chutné a vydatné svačinky. Poradíme vám, co si sbalit s sebou na svačinku v teplých dnech, abyste dali tělu vše, co potřebuje a neměli za chvilku hlad.

Ale postupně – na co si dát při přípravě svačinek pozor?

1. Složení
Jedna sušenka vám stačit nebude. Zdravá a výživná svačinka, po které nebudete mít hlad a dodá vám dostatek energie by měla obsahovat sacharidy, bílkoviny i tuky. Zároveň by měla být dobře stravitelná a lehká, abyste si po ní neměli chuť jít spíš lehnout :)

2. Skladování
Zohledněte venkovní počasí a načasování – kvalitní uzeniny mohou být vhodné, ale velmi rychle se kazí. Je třeba je zkonzumovat rychle.

10 potravin, ze kterých vždy poskládáte skvělou svačinku

Nemusí to být vůbec věda, naopak. Máme pro vás inspiraci na 10 potravin, které si můžete libovolně poskládat a nakombinovat si z nich svačinku, která vám bude chutnat.

1. Racio produkty – všechny produkty z naší nabídky jsou přímo stvořené na to, abyste je sbalili do batůžku a vzali s sebou. Nekazí se, mají dlouhou trvanlivost, jsou lehké a výživné. V nabídce navíc najdete více než 60 výrobků, takže si vybere opravdu každý.

Velmi oblíbené jsou třeba naše Racio mini rolky, které mohou posloužit jako příloha k salátu nebo jen tak na chroupání, či rýžové chlebíčky, které snadno obložíte i na cestě. A když vás honí mlsná, dopřejte si třeba jablečno-skořicové Raciolky přímo z pytlíku!

2. Čerstvé ovoce – s ním nikdy neuděláte chybu. Vybírejte ovoce, které se snadno konzumuje a přenáší. Hodí se třeba banány, jablka či hroznové víno.

3. Sušené ovoce – skvělá varianta do teplých letních dnů. Vyzkoušejte třeba ovoce sušené mrazem, chutné bývá mango, ananas,... Na rychlou energii se hodí třeba i rozinky nebo sušené brusinky.

4. Oříšky plné zdravých tuků jsou na výlety perfektní, dobře se uchovávají a nezaberou moc místa.

5. Zelenina – nejlépe k svačince poslouží ta, kterou lze dobře nakrájet a podávat třeba s dipem. Doporučujeme například mrkev či řapíkatý celer, který pak můžete namáčet do hummusu nebo jiné pomazánky.

6. Těstovinové saláty – pokud víte, že jdete na delší výlet, snadno těstovinovým salátem nahradíte oběd. Příprava je navíc velmi jednoduchá – stačí uvařit těstoviny, doplnit je oblíbenou zeleninou, zakápnout olivovým olejem a případně doplnit orestovanými kousky kuřecího masa, sýrem nebo tuňákem v konzervě. Někdo si salát rád ochutí majonézou, tady jen pozor na velká vedra, ve kterých se majonéza může zkazit.

7. Vařená vajíčka – ať už je budete přikusovat, nebo s nimi obložíte třeba Racio knäckebroty, vařená vajíčka jsou cenným zdrojem energie.

8. Sušené maso – extrémně trvanlivé, takže se konzumace nemusíte bát ani v létě. Díky praktickým kouskům si na něm snadno pochutnáte i po cestě.

9. Bramborové či cuketové placičky – velmi jednoduché na přípravu, chutné a syté. A to nejdůležitější, jsou výborné i za studena.

10. Trvanlivé sýry – ať už to bude parenica, korbáčky, nebo jiný druh trvanlivých sýrů, vždy se hodí je mít po ruce.

A jeden bonusový tip – nikdy nezapomínejte na pitný režim a do batůžku si kromě svačiny přibalte také dostatek čisté vody.

Věříme, že jsme vám se složením svačinek pomohli a nezbývá než popřát krásné léto plné dobrodružství!