Novinky a rady

Štíhlá linie s Racio
Štítky:
  • Zdravá strava

Na štíhlou siluetu s plným talířem

Zní to jako pohádka: po každém jídle budete sytí, a přesto půjdou nenáviděná kila dolů. Žádný div, že se volumetrika stala hitem všech, kdo bojují s nadváhou a představa odříkání si jídla je pro ně hotovou noční můrou. Kouzlo tohoto dietního plánu tkví v jeho logičnosti a jednoduchosti.

Číst více
Posilování venku Racio
Štítky:
  • Cvičení a sport

Venkovní posilování

V minulém díle jsme pomocí jednoduchých cviků posilovali celé tělo a dnes se zaměříme speciálně na jeho horní polovinu a ukážeme si i složitější cvičení, jehož výchozí pozice a nácviky jsme si představili minulý pátek. Nezapomeňte, že před každým cvičením je důležité zahřátí všech svalů a kloubů tak, aby byly připravené na složitější cviky.

Číst více
Racio produkty
Štítky:
  • Novinky

Pufované BIO chlebíčky do celého světa

RACIO je největším exportérem BIO potravin z České republiky. Informace vyplývá z aktuálně zveřejněné Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR pro rok 2013 Ústavu zemědělské ekonomiky a informací. „Obliba výrobků s označením BIO stále stoupá jak u českých spotřebitelů, tak po celém světě. Naše výroba produktů v této kvalitě v loňském roce přesáhla již 51 %," uvádí Radoslav Marek, obchodní ředitel společnosti RACIO, který upozorňuje, že většina produktů v BIO kvalitě jde právě na export.

Číst více
Vláknina Racio
Štítky:
  • Zdravá strava

Dostatek vlákniny v jídelníčku - nejlepší prevence civilizačních nemocí

Řada nemocí, které často označujeme za civilizační, sou­visí s naším jídelníčkem. To znamená, že skladbou stravy, kterou konzumujeme, můžeme ovlivnit jejich výskyt i jejich průběh.

Číst více
Zdravá výživa dětí RACIO
Štítky:
  • Výživa dětí

Zdravá výživa dětí

Pro sestavení optimálního jídelníčku malého dítěte je dobré uvědomit si důležitou skutečnost; dítě není malý dospělý. To neznamená pouze to, že nemůže pít alkohol nebo kávu. Složení jídelníčku dětí je poněkud odlišné od toho dospěláckého.

Číst více
Gluten free Racio
Štítky:
  • Novinky

Stanovení prahové hodnoty lepku funguje ve prospěch ochrany celiaků

Prahová hodnota pro bezlepkové potraviny byla zavedena v celé EU k 1.1.2012. Podle právních předpisů mohou být potraviny označeny jako „bez lepku“, pokud obsahují méně než 20 mg lepku na kilogram. Vědci v nejnovější studii měřili stopy lepku v bezlepkových potravinách a posuzovali pravděpodobnost nežádoucích účinků konzumace pro lidi s celiakií.

Číst více
Cvičení v kanceláři RACIO
Štítky:
  • Cvičení a sport

Cvičení v kanceláři

Dnes pro vás máme připravené cvičení, které volíme ve chvílích, kdy není možné udělat si čas na pravidelné venkovní cvičení, nebo když se chceme třeba jenom na chvíli protáhnout a uvolnit při práci. V kanceláři si můžete vyšetřit chvilku na některý z následujících cviků a uvidíte, že vám pak práce půjde od ruky rychleji a budete svěžejší pro další pracovní výzvy. Zaměříme se na nejvíce namáhané části těla – šíji a ramena nebo zápěstí, ale nezapomeneme ani na jednoduché posilovací cviky, kterými si můžete zpestřit pracovní dobu.

Číst více
Fullbody posílení - jak na to
Štítky:
  • Cvičení a sport

Fullbody posílení

Po zahřátí, které jsme si vysvětlili minulý týden, můžeme začít s náročnějšími cviky. Tentokrát Vám ukážeme několik cviků, kterými protáhnete a posílíte celé tělo, ale zaměříme se i na jednotlivé partie.

Číst více