Novinky a rady

Děti a zdravá výživa RACIO
Štítky:
  • Výživa dětí

Svačina ovlivňuje koncentraci a chování dětí

Chodívá váš potomek domů s nedojedenou svačinou? Nebo mu snad dáváte peníze, aby si, pokud ho přepadne hlad, koupil něco na zub sám? Zkuste raději investovat čas do přípravy kvalitní a zdravé svačiny.

Číst více
BIO potraviny RACIO
Štítky:
  • Zdravá strava

Bio potraviny

Biopotravina je dle zákona 242/2000Sb. o ekologickém zemědělství potravina, vyrobená za podmínek stanovených tímto zákonem. Je to produkt ekozemedělství, na který musí být vydáno osvědčení o původu biopotraviny.

Číst více
5nBoMHno
Štítky:
  • Zdravá strava
  • Cvičení a sport

Výživa při sportu

Pohyb je neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu. Toto tvrzení je dnes už těžko zpochybnitelné. Stejně tak samozřejmě vnímáme i různá výživová doporučení, která by měla naše zdraví podpořit.

Číst více
Cukr
Štítky:
  • Novinky

Glykemický index

Glykemický index (GI) je hodnota metabolického účinku různých potravin. To znamená, že udává zvýšení hodnoty krevního cukru – glukózy po požití sledované potraviny v závislosti na čase, ve srovnání s referenční hodnotou. Referenční hodnota se udává pro čistou glukózu a je rovna 100. U potravin, které neobsahují sacharidy (obsah sacharidů menší než 10%) se GI nestanovuje.

Číst více
Knckebrot_itn 60m_583039e96be00753d5d1a020bc837dfd (1)
Štítky:
  • Novinky

Inovace: KNÄCKEBROT 100% žitný

RACIO se rozhodlo provést inovaci dvojice knäckebrotů. Nové knäckebroty mají upravenou recepturu plátků – jsou více žitné, mají novou naturální recepturu, jemnou chuť a vyšší gramáž za stejnou cenu.

Číst více
Bezlepkové potraviny RACIO
Štítky:
  • Novinky

Označování potravin s ohledem na obsah lepku

Bezlepkové potraviny jsou pro pacienty s celiakií či alergií na lepek (osoby s nesnášenlivostí lepku) neodmyslitelnou součástí jejich života. Jídlo, které je pro ostatní „pouze" nezbytným zdrojem energie a potřebných živin, je pro celiaka nenahraditelnou cestou k eliminaci příznaků a projevů jeho onemocnění.

Číst více
mozaika

Typy RACIO produktů

Kulaté, hranaté, menší nebo větší? Podívejte se na přehled tvarů a velikostí RACIO produktů a vyberte si pro sebe ty nejlepší.

Číst více