Novinky a rady

6hL2kSvE_400x400
Štítky:
  • Body shaming

Body shaming zažila více než polovina dětí

Šikana má mnoho podob a jednou z nich je i takzvaný body shaming. Posměšky a kritika vzhledu není bohužel nic nového, často je tento problém přehlížen nebo zlehčován. Možná ale nyní začíná změna a téma body shamingu se veřejně otevírá. Dosud chyběla nějaká odborná studie, která by položila jasná a přesná data na stůl. To změnil výzkum s názvem Děti a kult krásy v on-line světě, kterou vytvořili Centrum prevence rizikové komunikace ve spolupráci s Katedrou psychologie a patopsychologie Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a společností O2.

Číst více
IMG_20210904_140740
Štítky:
  • Zdravá strava

Co by nemělo chybět v podzimním jídelníčku

Dny se zkracují, teploty snižují, a tak s příchodem podzimu začínáme přirozeně vyhledávat trochu jinou skladbu jídelníčku. Také kvůli sychravému počasí je totiž potřeba našemu tělu dodat dost vitamínů. A že toho má podzimní sezóna hodně co nabídnout! Pojďte se s námi podívat na podzimní potraviny, které byste určitě měli zařazovat pravidelně.

Číst více
influencerky
Štítky:
  • Body shaming

Co je to body shaming, a proč je třeba se jím zabývat

Číst více
15 tipů, jak ušetřit za jídlo

15 tipů, jak ušetřit za jídlo

Číst více
Co k svačině na výletě?

Co k svačině na výletě? Máme 10 tipů

Číst více
DSC_0732 3
Štítky:
  • Zdravá strava

Zdravé tuky v jídelníčku - proč jsou důležité a kde je hledat

Pryč jsou doby, kdy se prosazovalo, že do zdravého životního stylu tuky nepatří. Dnes už se dávno ví, že tuky jsou pro naše tělo velmi důležité – je ale potřeba zvolit ty správné. Provedeme vás zdravými tuky a poradíme, jak je kombinovat s výrobky Racio.

Číst více
summer-g4d8331b691280
Štítky:
  • Zdravá strava

Jaké potraviny zařadit do letního jídelníčku

Tápete, jak by měl vypadat váš jídelníček v létě, abyste se cítili dobře a zároveň dávali svému tělu vše, co potřebuje? Poradíme vám s tím.

Letní jídelníček má svá specifika, ale většina lidí si zrovna toto období užívá – přirozeně totiž volíme lehčí jídla, která se dobře tráví a nezatěžují metabolismus. Jídelníček by měl být založený zejména na spoustě čerstvého ovoce a na zelenině, která dodá tělu potřebné vitamíny.

Rozhodně není dobré v teplém počasí jídla vynechávat. Sáhněte ale po pokrmech, které vám udělají dobře.

Číst více
metabolismus
Štítky:
  • Zdravá strava
  • Cvičení a sport

7 tipů, jak nastartovat metabolismus

Hledáte způsoby, jak zrychlit svůj metabolismus? Máme pro vás 7 tipů, které vám s vaším spalováním pomohou.

Číst více