Novinky a rady

Posilování venku Racio
Štítky:
  • Cvičení a sport

Venkovní posilování

V minulém díle jsme pomocí jednoduchých cviků posilovali celé tělo a dnes se zaměříme speciálně na jeho horní polovinu a ukážeme si i složitější cvičení, jehož výchozí pozice a nácviky jsme si představili minulý pátek. Nezapomeňte, že před každým cvičením je důležité zahřátí všech svalů a kloubů tak, aby byly připravené na složitější cviky.

Číst více
Racio produkty
Štítky:
  • Novinky

Pufované BIO chlebíčky do celého světa

RACIO je největším exportérem BIO potravin z České republiky. Informace vyplývá z aktuálně zveřejněné Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR pro rok 2013 Ústavu zemědělské ekonomiky a informací. „Obliba výrobků s označením BIO stále stoupá jak u českých spotřebitelů, tak po celém světě. Naše výroba produktů v této kvalitě v loňském roce přesáhla již 51 %," uvádí Radoslav Marek, obchodní ředitel společnosti RACIO, který upozorňuje, že většina produktů v BIO kvalitě jde právě na export.

Číst více
Vláknina Racio
Štítky:
  • Zdravá strava

Dostatek vlákniny v jídelníčku - nejlepší prevence civilizačních nemocí

Řada nemocí, které často označujeme za civilizační, sou­visí s naším jídelníčkem. To znamená, že skladbou stravy, kterou konzumujeme, můžeme ovlivnit jejich výskyt i jejich průběh.

Číst více
Zdravá výživa dětí RACIO
Štítky:
  • Výživa dětí

Zdravá výživa dětí

Pro sestavení optimálního jídelníčku malého dítěte je dobré uvědomit si důležitou skutečnost; dítě není malý dospělý. To neznamená pouze to, že nemůže pít alkohol nebo kávu. Složení jídelníčku dětí je poněkud odlišné od toho dospěláckého.

Číst více
Gluten free Racio
Štítky:
  • Novinky

Stanovení prahové hodnoty lepku funguje ve prospěch ochrany celiaků

Prahová hodnota pro bezlepkové potraviny byla zavedena v celé EU k 1.1.2012. Podle právních předpisů mohou být potraviny označeny jako „bez lepku“, pokud obsahují méně než 20 mg lepku na kilogram. Vědci v nejnovější studii měřili stopy lepku v bezlepkových potravinách a posuzovali pravděpodobnost nežádoucích účinků konzumace pro lidi s celiakií.

Číst více
Cvičení v kanceláři RACIO
Štítky:
  • Cvičení a sport

Cvičení v kanceláři

Dnes pro vás máme připravené cvičení, které volíme ve chvílích, kdy není možné udělat si čas na pravidelné venkovní cvičení, nebo když se chceme třeba jenom na chvíli protáhnout a uvolnit při práci. V kanceláři si můžete vyšetřit chvilku na některý z následujících cviků a uvidíte, že vám pak práce půjde od ruky rychleji a budete svěžejší pro další pracovní výzvy. Zaměříme se na nejvíce namáhané části těla – šíji a ramena nebo zápěstí, ale nezapomeneme ani na jednoduché posilovací cviky, kterými si můžete zpestřit pracovní dobu.

Číst více
Fullbody posílení - jak na to
Štítky:
  • Cvičení a sport

Fullbody posílení

Po zahřátí, které jsme si vysvětlili minulý týden, můžeme začít s náročnějšími cviky. Tentokrát Vám ukážeme několik cviků, kterými protáhnete a posílíte celé tělo, ale zaměříme se i na jednotlivé partie.

Číst více
Proč cvičit Racio
Štítky:
  • Cvičení a sport

Proč cvičit

Nedostatkem pohybu trpí podle nejaktuálnějších odhadů až 70 % české populace. Pohyb je přitom tou nejjednodušší prevencí před vznikem civilizačních chorob, a to jak fyzických, tak psychických. Z výzkumů vyplývá, že stačí pouhých 30 minut aktivního pohybu denně proto, abyste zmírnili riziko takových hrozeb, jako je infarkt nebo cukrovka. Stačí tedy jenom malá změna ve vašem denním režimu, zařazení pravidelné půlhodinky běhu nebo třeba jen rychlejší chůze společně s protažením a uvidíte, že se díky pohybu budete cítit mnohem lépe.

Číst více