Novinky a rady

10 tipů
Štítky:
  • Zdravá strava

10 tipů na snadné a rychlé slavnostní pohoštění

Prosinec s sebou přináší sváteční atmosféru, mnoho pohodových setkání a pravděpodobně také pár neočekávaných návštěv. Tak jako tak se vám určitě bude hodit několik tipů na snadné dobroty, které vykouzlíte z Racio výrobků (protože ty můžete mít v šuplíku dlouhodobě a budou stále skvělé).

Číst více
foto Karolína Ryvolová
Štítky:
  • Body shaming

Body shaming je fenomén této doby, především v on-line prostředí je tato šikana bohužel běžná

Když jsem před 10 lety začal dělat přednášky po školách a jedním z témat byla šikana, vůbec by mě nenapadlo, jak rozšířený je to problém, především pak mezi mladšími lidmi. Když se děti svěřovaly s tím, jakou šikanu musí každodenně snášet, všiml jsem si, že nejčastěji je to kvůli vzhledu.

Číst více
foto - Karel Kantor
Štítky:
  • Body shaming

Roky jsem si myslela, že vypadám jako kostlivec

Body shaming ani zdaleka nemíří pouze na lidi s nadváhou. Jsem živým důkazem toho, že terčem šikany může být člověk postavy spíše hubenější. Proto jsem se také zapojila do kampaně #MojeTeloMojeRacio. Informování o tomto problému je totiž prvním krokem k jeho řešení.

Číst více
10944325ultrahighm
Štítky:
  • Zdravá strava

Jak správně zorganizovat lednici, aby vám potraviny déle vydržely

Správně zorganizovaná lednička zajistí, že vám potraviny déle vydrží a pomůže vám šetřit peníze.
Máme pro vás hned 10 tipů, které můžete aplikovat klidně hned!

Číst více
Tereza Nachtigal
Štítky:
  • Body shaming

Se zákeřnými komentáři se setkávám každý druhý den

S body shamingem se setkala spousta lidí. Ať už v reálním životě, nebo v anonymizovaném prostředí sociálních sítí na internetu. V Raciu jsme se proti této formě šikany rozhodli bojovat a proto jsme spustili kampaň #MojeTeloMojeRacio, ve které na nebezpečí body shamingu upozorňujeme. A také přinášíme příběhy známých osobností, které mají s body shamingem osobní zkušenosti. Přečtěte si, jak se na tento problém dívá Tereza Nachtigal známá jako Pipinění.

Číst více
1333-shutterstock1693992556m
Štítky:
  • Body shaming

Body shaming pěstují i některé pohádky a reklamy

Body shaming je druh šikany, který je v naší společnosti rozšířenější víc, než se na první pohled může zdát. Proto jsme spustili kampaň #MojeTeloMojeRacio, v níž na nebezpečí body shamingu upozorňujeme. Petra Vaníčková pracuje jako školní psycholožka na střední škole v Jihlavě. Jak tento problém vidí odborník? Kde všude se s body shamingem setkáme a jak mu čelit?

Číst více
6hL2kSvE_400x400
Štítky:
  • Body shaming

Body shaming zažila více než polovina dětí

Šikana má mnoho podob a jednou z nich je i takzvaný body shaming. Posměšky a kritika vzhledu není bohužel nic nového, často je tento problém přehlížen nebo zlehčován. Možná ale nyní začíná změna a téma body shamingu se veřejně otevírá. Dosud chyběla nějaká odborná studie, která by položila jasná a přesná data na stůl. To změnil výzkum s názvem Děti a kult krásy v on-line světě, kterou vytvořili Centrum prevence rizikové komunikace ve spolupráci s Katedrou psychologie a patopsychologie Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a společností O2.

Číst více
IMG_20210904_140740
Štítky:
  • Zdravá strava

Co by nemělo chybět v podzimním jídelníčku

Dny se zkracují, teploty snižují, a tak s příchodem podzimu začínáme přirozeně vyhledávat trochu jinou skladbu jídelníčku. Také kvůli sychravému počasí je totiž potřeba našemu tělu dodat dost vitamínů. A že toho má podzimní sezóna hodně co nabídnout! Pojďte se s námi podívat na podzimní potraviny, které byste určitě měli zařazovat pravidelně.

Číst více