CZ en sk facebook

FAQ

Jsou Racio výrobky vhodné pro bezlepkovou dietu?

Výrobky označené jako bez lepku jsou vhodné v rámci diety stanovené lékařem.

Jaký max. obsah lepku mají Racio výrobky označené jako bezlepkové?

Podle nařízení ES 41/2009 můžou být výrobky označena jako „bez lepku", pokud výrobek obsahuje do 20 mg lepku/kg výrobku. Toto nařízení splňujeme, podle pravidelných rozborů, které si necháváme dělat v akreditované laboratoři, jsme nikdy nepřesáhli hranici 1,5 mg lepku/kg výrobku.

Proč není hodnota obsahu lepku absolutně nulová?

Při tvorbě zákona se berou do úvahy vědecké poznatky o tom, jaké dávky lepku při dlouhodobém používání nezpůsobují těžkosti, stejně jako reálné možnosti pěstování plodin a výroby potravin. Kontaminaci obilninami obsahující lepek není možné 100% vyloučit už při pěstování, dále při čištění a mletí surovin, při přepravě, při samotném zpracování.

Je Racio opravdu česká firma, když je na výrobku napsán původ výrobku odjinud?

Racio je stále zcela česká firma ve vlastnictví původních zakladatelů. Firma sídlí v Břeclavi na jižní Moravě. V tomto závodě se vyrábí pufované chlebíčky. Protože ale chceme nabízet komplexnější sortiment trvanlivého pečiva a zdravé výživy, dovážíme ze zahraničí i další výrobky, které mají tradiční původ v Holandsku, Německu, Anglii a dalších zemích. Za kvalitu těchto výrobků se zaručujeme, dáváme na ně naši značku, a to je ten důvod, proč na výrobku Racio můžete najít jako zemi původu Německo.

Je možno nakoupit přímo u firmy Racio coby výrobce?

Bohužel není v našich silách provozovat zásilkový prodej. Možností je nakoupit přes internet, odkaz na prodejnu naleznete u jednotlivých výrobků na webu.

Nemůžu sehnat některý z vašich výrobků, co mám dělat?

Na webu přímo u daného výrobku naleznete informaci, ve kterém mezinárodním řetězci ho seženete. I tak se vám ale může stát, že přímo v Albert/Tescu atd. u vašeho domu výrobek nebude, protože jednotlivé řetězce mají několik úrovní velikostí prodejen a ne všude mají všechno. Další možností je nakoupit přes internet, odkaz na prodejnu naleznete také u výrobku. Pokud ale chcete nakupovat v klasické kamenné prodejně, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  kde bydlíte a co hledáte a my vám poradíme prodejnu ve vašem okolí.

Věrnostní klub – co je v dárkové krabici?

V krabici jsou vždy aktuální výrobky a novinky na ochutnání. Počet výrobků je různý podle jejich velikosti, většinou se pohybuje kolem 10 ks. Pokud máte nějaké zdravotní omezení, můžete napsat své přání do poznámky k objednávce (bez lepku, bez mléka apod.)

Věrnostní klub – co mám stříhat z obalů a zasílat?

Z obalů se vystřihují čárové kódy, vše ostatní jsou jen upoutávky na věrnostní klub.

Věrnostní klub - z jakých výrobků můžu vystřihovat čárové kódy?

Do věrnostního klubu jsou zahrnuty všechny výrobky, které mají na obale značku RACIO. Tedy i výrobky, kam se vzhledem k prostoru upoutávka na klub nevešla, ale ne výrobky, které se u nás sice vyrábí, ale nesou značku některého z řetězců.

Věrnostní klub – jak se mám přihlásit na webu?

Do políčka uživatelské jména zadejte sve členské číslo a do políčka heslo své přijmení včetně diakritiky a velkého prvního písmene (např. Kovaříková)

Věrnostní klub – kde na webu najdu stav svého konta?

Po přihlášení ke svému účtu na webu kliknete na Zobrazit detail profilu a poté na Váš účet, váš počet bodů poté naleznete na posledním řádku.